Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wystawa fotograficzna "Przedwojenna Wilda" w naszym kościele

opublikowane: 17 gru 2012, 13:12 przez Redakcja JotJotZet   [ zaktualizowane 17 gru 2012, 13:13 ]

Jak wyglądała Wilda z lotu ptaka w latach 20. minionego roku albo  klasy szkolne przed wojną na poznańskiej Wildzie? Takie między innymi fotografie zaprezentowane zostaną na wystawie fotograficznej pt. „Przedwojenna Wilda”, pierwszej tego typu w naszym mieście.

W piątek, 21 grudnia zapraszamy na wernisaż w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na Wildzie (przy ul. Dąbrówki 4). Po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez parafię we współpracy z dr Magdaleną Mrugalską-Banaszak, na co dzień kierownikiem Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu.

Wystawa, która stanie we wnętrzu świątyni, obejmie ok. 80 fotografii sprzed wojny, ukazujących dawną Wildę – jej zabudowę, życie jej mieszkańców, a nawet anonse reklamowe punktów handlowych i usługowych sprzed wojny. Jest to częściowo materiał przygotowywany przez autorkę do albumu „Przedwojenna Wilda. Najpiękniejsze fotografie”, który przed rokiem ukazał się nakładem warszawskiego Wydawnictwa RM. Zobaczymy też liczne, dotąd niepokazywane ujęcia dawnej Wildy.

Wernisaż będzie okazją do nabycia dwóch publikacji poświęconych Wildzie – wspomnianego albumu (w promocyjnej cenie) oraz książki wydanej przez parafię przed czterema laty z okazji 85-lecia parafii księży zmartwychwstańców na Wildzie „Wpisani w Zmartwychwstanie”, przedstawiającej historię dzielnicy i tej wspólnoty parafialnej. Polecamy obie książki na prezent dla wszystkich zainteresowanych historią Wildy i miłośników starej fotografii.

Po obejrzeniu zdjęć w kościele zapraszamy wszystkich na spotkanie z autorką w Sali portretowej.

Comments